Aktualności

Rok szkolny 2015/2016


Konkurs - Spośród pierwszych trzech uczniów, którzy w terminie 10 listopada rozwiążą krzyżówkę zostanie w ich obecności wylosowana dla jednego z nich nagroda: ocena "bdb" z fizyki o wadze 5. Zapraszam do zmierzenia się z własną wiedzą.

Krzyżówka


Dnia 13.10.15 r. klasa 1f udała się do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN znajdującego się na Placu Defilad 1 w Pałacu Kultury i Nauki. Zbiórka odbyła się o godzinie 11:45, a zwiedzanie zaczęło się o 12:30. Przez tą godzinę integrowaliśmy się wewnątrzklasowo. Zaraz po przybyciu pani przewodnik zajęliśmy miejsca i wysłuchaliśmy krótkiego, lecz treściwego wykładu na temat minionych epok. Głównie skupiliśmy się na erze dinozaurów.  Mieliśmy okazję zobaczyć zarówno realistycznie odwzorowane repliki, jak i eksponaty, które zachowały się do dziś. Zwiedzanie wraz z czasem wolnym na ponowne obejrzenie i sfotografowanie wystaw trwało około godzinę. Wizytę zakończyliśmy wspólnym zdjęciem klasowym wraz z naszym nowym kolegą Trabosaurusem Bataarem. Po tym czasie znaczna część klasy kontynuowała integrację, a część osób rozeszła się do domów.
Z nastaniem pierwszych chłodnych dni tej jesieni klasa IF postanowiła  się rozgrzać. Nie bacząc na to, że spalając biomasę emitują do atmosfery tlenek węgla lub dwutlenek węgla, a może i oba związki, w lesie na Bernerowie rozpalili ognisko. Piekli kiełbaski i jakieś białe słodkie pianki, które po rozgrzaniu zamieniały się szare coś oblepiające patyk. Gdy nastąpił zmierzch część uczestników spokojnie oddawała się konsumpcji w wiacie (widocznej z tyła) a druga część oddawała się dziwnym rytualne tańcom wokół ogniska. Jak przystało na przyzwoitą imprezę wszyscy młodociani uczestnicy wrócili do domu cali i zdrowi, choć nie można powiedzieć, że ni polała się krew (i to obficie). Ja co prawda kontuzjowany dokuśtykałem do domu późnym wieczorem. Pozdrawiam wszystkich uczestników.  

jkl     


Czas na PLUTONA - 15 lipca 2015 r

ROK 2015 - ROK ŚWIATŁA

Sonda Rosetta - lądowanie na komecie 12 listopada 2014 r.

Bozon Higgsa -potwierdzenie odkrycia bozonu w lipcu 2012 r

Neutrina szybsze niż światło?


 

Konsultacje i zajęcia dodatkowe

- konsultacje, poprawy prac klasowych:                 środa     godz. 7:00
- zajęcia dodatkowe z fizyki dla maturzystów
-klasa 3D - piątek 7:00
-klasa 3H - poniedziałek 8:00 (czasowa z powodu zastępstw proponuję 7:00); czwartek 14:30;

Konkursy i olimpiady

Astrolabium
Lwiątko
Olimpiada astronomiczna
Olimpiada fizyczna
Tygrzyk

Rok przed maturą


15 kwietnia 2012

Wywiad z dr hab. Zygmuntem Szeflińskim – z Zakładu Fizyki Jądra Atomowego Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Warszawskiego


Jak zainteresował się Pan fizyką jądrową i co Pana w niej najbardziej fascynuje?
Moje zainteresowanie fizyką jądrową zapoczątkowało się dzięki serii wydarzeń jeszcze z czasów szkoły średniej. Na piętrze pewnego budynku w Koninie znajdował się gabinet fryzjera. dalej...

Jakub Giergielewicz